Denne tirsdagens utvalg av skatter fra Internettet:
- Thea fra SnapKollektivet sin blogg, nå ble jeg plutselig usikker på om jeg har anbefalt henne før – men i så fall: ønskereprise! Jeg elsker bloggere som skriver, ikke bare fjaser. Og hun skriver. Inspirerende, sårt og rått
- Kongens Nei på kino, jeg ble bare enda mer glad i lille Norge og alt vi har og alt vi er. Vi må ikke ta det for gitt, og regjeringen må slutte å tulle med Forsvaret vårt!
- …og mens vi er inne på det: les denne kronikken skrevet av den tidligere etterretningssjefen, publisert på lørdag. Han er verdt å lytte til
- Gutten i plastposen-historien til Dagbladet, et mesterverk i digital historiefortelling og hjerteskjærende lesning
- Denne artikkelen, med vakre bilder og et budskap om at verden står i brann. Om to-tre tiår vil det være mer plast enn fisk i havet, hvor forbanna trist er ikke det?
- Denne dokumentaren, om når IS-krigere angrer

Ka meine du med fjasing? Hehe 😉 It’s true tho. Hadde hu skreve ei bok så hadde eg kjøpt den, lett!
Den IS dokumentaren. Tårer og knust hjerta. Alle skjebnene som e i Syria. Som oppleve all den elendighetå. Eg har kje ord.
Naaaaw, såå koselig!! <3 <3