May 25th, 2011

typisk Marie

“Hei Marie, du trenger ikke være i Bergen før rundt kl 12.”

“Jess, jeg tar fly hjemmefra Rygge til Bergen onsdag morgen! Det tar bare 50 min. så fantastisk enkelt og greit!”

Litt senere:

“ASKESKY NÆRMER SEG NORGE…..”

…..

Litt senere:

“ASKESKYEN HAR LAGT LOKK OVER BERGEN”

Seriøst……..

“Jaja, jeg tar natt-toget tirsdag kveld i stedet da, bestiller komfortplass og alt går bra. 5 timer å slå hjel i Bergen gjør ingenting, satser på solskinn og smil overalt.” (Jeg har ikke vært i Bergen før, kan du si.)

Mamma bare: “Toget blir sikkert fullt pga asken, har du kjøpt billett?”

STRESS!!!

Jeg får tak i billett, kommer meg omsider på toget fra Rygge, løper fornøyd inn i komfortavdelingen og ser til min store glede at jeg får hele vognen for meg selv! Så ser jeg på billetten.

……

Jeg hadde 9 timer med tog foran meg og presterte å kjøpe komfortbillett bare til den ene timen fra Rygge til Oslo, de 8 neste er med standardplass. God natt, sikkert….

Og nyhetene bare:
ASKESKYEN FORLATER NORGE.

Jammen for helvete!!

Bra jeg fikk en fantastisk start på reisen til havets bunn, da… Jeg fikk heldigvis lurt til meg komfortplass fra Oslo til Bergen også, og lå hele natten i fosterstilling over 2 seter med iPhonen i armene. Det første jeg legger merke til når jeg våkner igjen, etter tidenes dårligste søvn, er at det dyret du ikke har lov å si navnet på i en ubåt henger i en jævla nøkkelring på vesken jeg hadde tenkt til å ha med meg ned. Flaks at jeg oppdaget det da og ikke 30 m under vann, det kunne blitt tilstander!

Nå sitter jeg i Bergen, da, og har bare 4,5 timer igjen å slå hjel før jeg går under! Jeg gleder meg!

14 Comments »

  1. Hvilket dyr er det man ikke kan si navnet på i en ubåt?

    Comment by Eva — 25/05/2011 @ 08:35
  2. Kos deg, oppfør deg pent! :-)

    Comment by Vivian — 25/05/2011 @ 08:37
  3. Kos deg masse under overflaten! Ser du har fått masse spørsmål på den forige posten din om hvordan og hva som skjer under vannet i en ubåt. Jeg har selv seilt med de norske ubåtene og kan fortelle at det er en spesiell opplevelse første gangen, men man blir vandt til det på en måte også :) Vær også oppmerksom på at ubåtfolket har en noe spesiell form for humor, det skyldes at de går oppå hverandre i en liten “boks” flere uker i strekk ;) Ser du har fått med deg de aller mest nødvendige tipsene så jeg har ikke mer å si en GOD TUR!

    PS. Anbefaler deg å se Das boot, eller tilsvarende ubåtfilmer – de skildrer virkelig hvordan livet er under vann.

    Comment by Marine — 25/05/2011 @ 08:47
  4. haha , typisk! Lykke til ;) !

    Comment by kristin — 25/05/2011 @ 10:59
  5. haha…. vel, da kan resten av turen forhåpentligvis bare bli bedre og bedre ,)

    Comment by Eirin — 25/05/2011 @ 12:06
  6. Hvorfor kan man ikke si navnet på det dyret egentlig?

    Comment by Linn Jeanette — 25/05/2011 @ 12:40
  7. åå nei så typisk, haha! Kos deg masse under overflaten! :)

    Comment by Julies — 25/05/2011 @ 13:16
  8. Huff,du altså – SØTA! Lykke til :D

    Comment by Jannicke — 25/05/2011 @ 16:27
  9. haha, du er så fantastisk bra!
    Du får spille angry birds : D

    Comment by Tonje — 25/05/2011 @ 18:36
  10. EVA: De dyrene har 4 bein og løper på Øvrevoll Galoppbane og tilsvarende steder:-)

    Comment by Helge — 25/05/2011 @ 19:19
  11. Hvorfor har du ikke lov til å si hest i ubåt?

    Comment by Speilvendt — 25/05/2011 @ 23:34
  12. hihihiihihihihihih. Du er så heldig uheldig!

    Comment by Anne - vietnameseren — 26/05/2011 @ 09:21
  13. http://www.youtube.com/watch?v=C8OBlq_svBY

    KOS DEG!

    Comment by Abril — 27/05/2011 @ 02:53
  14. hahahah

    Comment by Camilla Jelsness — 30/05/2011 @ 17:02

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Annonser på bloggen selges av Mediehuset Nettavisen. Ansvarlig redaktør for Mediehuset Nettavisen er Gunnar Stavrum.