

Yeeee, den fine, hjemmelagde ørepynthengeren!
Du trenger:
- En treramme (min er fra IKEA, men du kan bruke hvilken som helst ramme. Hjemmesnekret, fotoramme, whatever. Rammen bør være ganske tykk.)
- Stoff. Her kan du være kreativ og bruke hvilket som helst stoff som passer til resten av interiøret ditt. Jeg valgte linstoff, trådene i stoffet er litt løsere og det er enklere å henge ting i den.
- Stiftemaskin/spiker/lim. Jeg valgte stiftemaskin og stiftet stoffet til rammen.
Hvordan?
Drittenkelt. Bare sett sammen rammen i den formen du måtte ønske, firkantet, avlang, whatever. Legg stoffet stramt over og fest stoffet på baksiden av rammen med stiftemaskin, små spikere eller hva enn du måtte ha som kan funke. Deretter henger du ørepynten din i stoffet, som på bildet over. Det er en praktisk måte å samle alle øredobbene dine på, samtidig som det ser ganske kult ut. Nesten som et bilde!
Hva syns dere?


Supert tips :)
KULT :D her er mitt forslag til øredobb/smykkestativ: http://krishern.blogspot.com/2010/06/smykkestativ.html
:)
Jeg har en korktavle med pins i som mine henger på, men din var egentlig mye finere :)
Utrolig smart! Har hatt skikkelig problemer med å finne noe som kan passe på mitt rom (det er veldig lite osv) men dette var kjempe smart, så det skal jeg prøve å få til! Du er virkelig kreativ =)
Smart! då kan ein jo faktisk få samla alt på ein plass! :))
Kreativt, Marie!! Med en gang jeg så bildet, slo det meg at det sier seg selv, men man tenker ikke over det før man får idéen!
Det var superfint jo! Hadde jeg bare hatt nok øredobber så skulle jeg ha laget jeg og :)
åh, så smart! og ikke minst fint samtidig:)
Det ble fint! og så enkelt :-)
Grei måte å gjøre det på det! Hadde vært kult å gjort det samme inni en stilig ramme, slik at det ble enda mer som et bilde liksom
NICE! synd noen av øredobbene mine er så tunge at de kommer til å falle av bare.. de egner seg heller ikke for ørene, men er veldig fine å se på da!
love love
Utrolig kult! :D
selv hengte jeg øredobbene på en tråd som hang langs veggen en periode ^^ ganske kult det også :D
Det der skal jeg gjøre en gang, er så utrolig vanskelig å ha orden i øredobbene synes jeg:P
ÅÅÅ! Dette har jeg faktisk lett etter! Veldig lurt og dekorativt, tusen takk!
Nå vet jeg hva jeg skal lage i helgen!
Nice! Tror kanskje jeg må ordne meg en slik en når jeg flytter hjem igjen :D
Smart!
Takk<3 Det er bare litt vanskelig å tro på etter all negativiteten jeg har fått siden jeg gikk på sirkus… Det høres latterlig ut, men jeg tar til meg alt sånt, spesielt siden jeg elsker dyr :(
Har bare et lerret fra søsrene grene jeg bruker :) funker helt fint!
stilig!
Kjempefint! Selv har jeg mine hengende på ett tyllskjørt på veggen, men skjørtet er svart, så det er litt vanskelig å se noe av ørepynten, dessverre.
[...] jeg har blitt så flink til å gjøre gode smykke-kjøp på eBay). Kanskje skal jeg prøve lage et øredobboppheng ala Supermarie. Eller kjøpe en helt enkel kleshenger for kjeder og armbånd. I mellomtiden bruker jeg dette og [...]
kjempe stilig! det har jeg lyst til å prøve! :)