February 1st, 2012

jeg skulle ha danset med Wilhelm Mohr

God ettermiddag, forfølgere!

Se, jeg har pønta meg i blå uniform med sølvkranser på kragen. Når Generalinspektøren for Luftforsvaret (GIL) inviterer til luftmaktseminar nytter det ikke å stille i ett med skogen. Hvis alle som er her hadde gått i grønt hadde sikkert foredragsholderne følt at de holdt foredrag for en skog, det er ikke så motiverende, det.

Jeg har brukt de to siste dagene til å sitte med de høye herrer (og et par kvinner) og hørt på foredrag om operasjonen vår i Libya. Veldig interessant! I går snakket selveste Barth, forsvarsministeren. Jeg har sansen for han! Han er så flink til å snakke, har gøy humor, og resten av sansen har sikkert med det etternavnet hans å gjøre. Barth i Bartebyen, jeg gir meg over. Jeg liker Trondheim, selvom jeg ikke har sett så mye mer enn innsiden av hotellet og Luftkrigsskolen enda. Jeg minglet med Wilhelm Mohr i baren på skolen i går også, det var et starstruck moment.

Oi, klokka. Alt går i ett her, så nå må jeg løpe videre til middagen på Krigsskolen. Snakkes plutselig! You rocks my socks!

Annonser på bloggen selges av Mediehuset Nettavisen. Ansvarlig redaktør for Mediehuset Nettavisen er Gunnar Stavrum.